• 3 Gün & 2 Gece

KAPADOKYA TURU 1

0
 • 23 - 26 EYLÜL 2021

849 ₺

 • Kişi Başı Ücret : 849 ₺
 • Kontenjan : Müsait
 • Vize Durumu : Yok
 • Ulaşım : Lüx Otobüs

İLETİŞİM
Tur Programı
Fiyatlar
Hizmet Detayları
Genel Bilgiler
Harita

 

KAPADOKYA – KONYA TURU

 3 Gün – 2 Gece

1.Gün: Gece Yolculuğu

22.30 Beşevler Carrefour 23.00 Kent Meydanı önünden hareket ile Sivrihisar – Polatlı – Aksaray üzerinden Pusula Turizm’in konforlu otobüsleri ve zengin otobüs içi ikramları eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz. Güne, Aksaray’da alınan ekstra kahvaltı ile merhaba diyoruz.

2.Gün:  Tuz Gölü – Aksaray – Ihlara Vadisi – Narlı Göl – Yeraltı Şehri – Paşabağ – Dervent Vadisi – Ürgüp

Sabah erken saatlerde ülkemizin en büyük ikinci gölü olan Tuz gölünde vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrasında Aksaray’da alacağımız Ekstra sabah kahvaltı molamızın ardından gezimize 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi ne ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı kilise ve Yılanlı kilisesini gezerek, Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz. Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak. Burada verilen fotoğraf molasının ardından bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yer altı Şehrine ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra; Çardak Köyü üzerinden Göreme’ye varıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağ mevkii olacak. Burada verilen serbest zamanı takiben hayaller vadisi olarak geçen Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından, kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp’e ulaşıyoruz. Panaromik şehir turunun ardından günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Aksaray Ağaçlı tesislerinde alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Kapadokya bölgesinde açık büfe olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

Konaklama: Perissia Otelde 5*

3.Gün: Balon Turu – Uç hisar Kalesi – Çavuşin Ören Yeri – Güvercinlik Vadisi – Çömlek Atölyesi – Göreme Açık Hava Müzesi – Avanos – Onyx Taş Atölyesi – Mustafapaşa (Sinasos)

Değerli Misafirlerimiz; Balon’a katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz (Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir. Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, günümüzün ilk fotoğraf molası Uçhisar kalesi olacak. Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Güvercinlik Vadisi’ne hâkim bir nokta olan ve muhteşem bir manzaraya sahip Salkım Tepesi’ne gidiyoruz.  Burada verilen fotoğraf molamızın ardından Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hıristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Daha sonrasında Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ardından yöresel ürünleri de bulabileceğiniz özellikle sütte kavrulmuş kabak çekirdeği bulabileceğiniz alışveriş molası sonrası durağımız eski bir Rum köyü olan Sinassos – Mustafapaşa olacak. Burada verilen serbest zamanda Aya Eleni – Constantinus kilisesini görebilir, eski sokaklarında yürüyüş yapıp birbirinden ilginç yöresel taş işçiliğinin en güzel örneklerini görebileceğiniz bu kasaban sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle, Türk gecesine katılmak için lobide buluşma (Ekstra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.)

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Uranos Restaurant menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

Konaklama: Perissia Otelde 5*

4.Gün: Sultanhanı – Konya Mevlana Müzesi – Alaaddin Tepesi – Bursa

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, günümüzün ilk durağı 1229 yılında Anadolu Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad tarafından yaptırılan Sultanhanı Kervansarayı olacaktır. Rehberimizin anlatımı ve Fotoğraf için verilen serbest zaman sonrasında Konya’ya doğru hareket ederek ilk ziyaret yerimiz olan Mevlana Türbesi ve müzesine ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımı ve serbest zaman sonrasında öğlen yemeği için Restauranta geçiyoruz. Yemeğimizin ardından alışveriş için serbest zaman sonrası Alaaddin tepesi ve panaromik şehir turu ile dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve Akşam saatlerinde Bursa’da siz sayın misafirlerimizi diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere aldığımız noktaya bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Selçuklu Belediye sosyal tesislerinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Yol üzerinde dinlenme tesislerinde alınacak olup, tur ücretine dahil değildir.

TUR ÜCRETLERİ
2/3 Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda 00/02 Yaş 02/6 Yaş 06/12 Yaş
830 ₺ 1020 ₺ 0.00 ₺ 550 ₺ 650 ₺

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • 5*Otellerde 2 Gece Y. P. Konaklama
 • 2 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı (Otelde)
 • 2 Açık büfe veya Set Menü Akşam Yemeği (Otelde)
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Otobüs İçi İkramları
 • Tüm Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • PUSULA TURİZM Güvencesi
 • 1618 No’lu Turizm Kanunu Çerçevesinde Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Otelde Yapılan Özel Harcamalar ve Otelde Alınan Tüm İçecekler
 • İlk Gün Alınan Kahvaltı ve Tüm Öğlen yemekleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar (Türk Gecesi, ATV Turu, Balon Turu vs.)
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müzekart 60 ₺)

TUR KATILIM DETAYLARI

 • Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizde fayda vardır.
 • Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır. (toprak, kaya, vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
 • Küçük bir sırt çantanız bulunmasını tavsiye ederiz (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmasında fayda vardır)
 • Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı almanızı öneririz. Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
 • Gezi Esnasında Kıyafet ve Gerekli Eşyalar; Seçtiğiniz Tur Tarih Mevsim Dönemine Göre Kolayca Giyip Çıkartabileceğiniz Tişört ve Sweatshirt, Kısa ve Uzun Kollu Gömlekler Rahat Yürüyüş Ayakkabıları, Yağmurluk Mont Tercih Edilebilir. Şapka, Güneş Gözlüğü, Kamera, Fotoğraf Makinesi ve Şarjları Alınması Önerilir.
 • Araç İçerisinde TV Kullanımı için sağlık açısından kulaklık dağıtımı yapılmamaktadır.
 • Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Pusula Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 • Pusula Turizm kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Yolcuların tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Program zamanlamasında(gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Pusula Tur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır.
 • TÜRK GECESİ (Ekstra): 60 ₺ / Kapadokya bölgesine özgü, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik bir mekan olan URANOS RESTORAN da gerçekleştiriliyor. Limitsiz yerli içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, Meyve eşliğinde Türkiye’nin değişik yörelerinden halk oyunları, showlar, oryantal ve bazı bölümlerinde eşlik edebileceğimiz eğlencemiz keyifli hale geliyor.
 • BALON TURU (Ekstra- ) : Sabah erken saatlerde otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre 45-60 dk sürecek turumuz (tamamı 2,5 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor.

 

OTOBÜSLER: (30 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, Koltuk Arkası monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

>MITSUBISHI Safir 49+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

>MERCEDES Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.