• 7 Gün & 6 Gece

KARADENİZ TURU 3

0
 • 27 Haz- 3 Tem 2021

1.850 TL

 • Kişi Başı Ücret : 1.850 ₺
 • Kontenjan : Müsait
 • Vize Durumu : Yok
 • Ulaşım : Lüx Otobüs

İLETİŞİM
Tur Programı
Fiyatlar
Hizmet Detayları
Genel Bilgiler
Harita

MAVİİLEYEŞİLİNBİRLEŞTİĞİ YER

KARADENİZ – YAYLALAR VE BATUM TURU

7 GÜN  / 6 GECE (5 Gece Otel Konaklaması)

 

1.GÜN:TUR BAŞLANGICI

Değerli misafirlerimiz 19.30’da Ofislerimizin  (………………) Önünde Buluşarak Karadeniz Turumuza Başlıyoruz. Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz ikramlarımız eşliğinde Bolu yol güzergâhını takip ederek Sinop’a doğru yolumuza devam ediyoruz.

 

2.GÜN:SİNOP>SAMSUN> ORDU> GİRESUN

Sabah 07.00 Sinop’a ulaşıyoruz. Değerli misafirlerimizeikram edeceğimiz lunchbox serbest kahvaltıdan sonra turumuza başlıyoruz.Sinop’ta Tarihi Cezaevi, Alaaddin Külliyesini ziyaret ettikten sonra rotamızı Samsun’a doğru çeviriyoruz. Samsun’da alacağımız öğle yemeğinin ardından Bandırma Müze Vapurunu gördükten sonra Samsun’un Çarşamba ilçesinde tek çivi kullanılmadan yapılan Göğceli Cami’ni (Çivisiz Cami) göreceğiz. Cami kim tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Caminin içindeki ahşap bir sütunda Hicri olarak caminin, 595 yılında yapıldığı yakın tarihlerde bulunmuş. Çivisiz Camii‘nin, gezici irşat ekibi yada Selçuklular tarafından yapıldığı tahmin ediliyor. Miladi olarak 1205 yılı civarında yapıldığı düşünülmektedir. Ardından Yeşil ile mavinin buluştuğu nokta olan sahil yolu güzergâhını takip ederekOrdu’ya doğru yola çıkıyoruz. Ordu’yu yukarıdan seyretmek üzere Ordu sahilinden teleferikle Boztepe’ye çıkıyoruz. Resim çekip çaylarımızı yudumladıktan sonrasaat19.00 sıralarında akşam yemeğini ve konaklamayı gerçekleştireceğimiz, otelimizevarıyoruz.

 

Oteller:Giresun–AripsasOtelvb. (3*)

Toplam Mesafe: Bursa Sinop– Samsun –  Ordu – Giresun935 km

 

3.GÜN:GİRESUN >TRABZON  

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Trabzon’da ilk durağımız Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Atatürk bu köşkte 1934 ve 1937 yıllarında iki kez kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Burada Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası görüp alışveriş yaptıktan sonra Gülbahar Hatun Külliyesi ve Türbesi ziyareti sonrasında Zağnos Vadisi güzergahından yürüyüş turumuzla Kanuni Evi, Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u feth ettikten sonra  Altınbaşlı Meryem Kilisesi olarak bilinen yapıyı camiye çevirerek ilk Cuma namazını kıldığı Ortahisar Fatih Camisini ziyaret ediyoruz. Ardından Trabzon’un en işlek yürüyüş caddesi olan Uzun sokakta keyifli bir yürüyüş ile Trabzon’un Meydan parkına varıyoruz. Öğle yemeği ve serbest zaman sonrasında rehberimizin belirlediği noktada buluşarak otobüsümüze biniyoruz ve 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u Feth etmesi ile camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş ve ardından 2013 yılında tekrar camiye çevrilen Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Camisini geziyoruz. Sonrasında  akşam yemeği ve konaklama için Trabzon’da bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Oteller:Trabzon–GRAND WAVES vbOTEL (4*)

Toplam Mesafe: Giresun – Trabzon 150 km

 

4.GÜN:TRABZON>SÜMELA MANASTIRI > RİZE > AYDER YAYLASI

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra ilk durağımız Altındere Vadisi olacak. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz 1250 mt yükseklikteki Sümela Manastırı’nı rehberimizin anlatımları eşliğinde bir yandan temaşa ederken bir yandan da Manastır ile alakalı bilgi sahibi oluyoruz.(Not: Sümela manastırı tadilat nedeniyle açık olmaması durumda Altındere vadisine gidilerek dışarıdan anlatım yapılacaktır.) Sümela Manastırı ziyaretimizden sonra Araklı ilçesinde bulunan Özel sektör Çay Fabrikasını geziyoruz ve çay imalatını yerinde görüyoruz. Sonrasında Öğle yemeğimizi Çamburnu tesislerinde aldıktan sonra Fırtına Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Dileyen konuklarımız Fırtına Deresinde Rafting (EXTRA) yapmaları için serbest zaman, veriyoruz.  Ardından akşam yemeği ve konaklama için Rize Ayder Yaylasında bulunan otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Oteller: AyderNehirim Otel

Toplam Mesafe: Sümela Manastırı >Rize > Ayder Yaylası 260 km

 

5.GÜN: AYDER> KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI > BATUM > ARDEŞEN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Ayder yaylasının hiçbir yerde bulamayacağınız havası ve muhteşem doğasında yürüyüş yaparken Gelin Düveni Şelalesini ve diğer şelaleleri gördükten sonra, yaylada vereceğimiz serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli bir sohbet yapabilirsiniz. Daha sonra Ayder’den ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimizle Kaçkar Yayla Turuna ( EXSTRA )  başlıyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Sevdaluk dizisinin çekildiği Şenyuva Köyü, Zilkale, Palovit Şelalesini gezdikten sonra BATUM’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Liman kenti Batu’da bir yandan şehrin tarihi yapısını koklayacak bir yandan da modern yönünü yansıtan gökdelenlerin eşsiz görüntüsüyle mest olacaksınız. BATUM’da sırayla Piazza Meydanı, Altın Poseidon Heykeli, Virgin Mary Kilisesi, İzmir Saat KulesiOrta Camii’yi ziyaret ettikten sonra serbest zamanın ardından SARP sınır kapısına geri gelip yurda giriş yaptıktan sonra Ardeşen’de bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

 

Oteller: Ardeşen Ela Otel (3*)

Toplam mesafe: Batum >Fırtına Vadisi >Ayder>265 km

 

6.GÜN:ARDEŞEN > UZUNGÖL > GİRESUN

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Rize Bezinin Dünya’ya nam salmış olan bezlerini tanımak ve alışveriş  için Rize Bezi mağazasına gidiyoruz. Ardından Uzungöl’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl,  Karester tepesinin heyelan sonucu Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuştur. Özellikle yakınındaki “Şerah” Köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğaya uygun mimarisi oluşturmaktadır. Uzungöl’ün muhteşem orman örtüsü eşliğinde yürüyüş yapabilir ve yöre halkıyla keyifli bir sohbet edebilirsiniz. Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde yapacağımız gezimiz sonrasında Trabzon’da köftesi ile meşhur Akçaabat’a doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi alacağımız restaurantta meşhur Akçaabat köftesinin tadına bakıyoruz. Sonrasında akşam konaklayacağımız Giresun’daki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Oteller:Giresun – Aripsas Otel vb. (3*)

Toplam mesafe: Ayder Yaylası > Sürmene >Giresun>350 km

 

7.GÜN:GİRESUN >SAMSUN >AMASYA> TUR SONU

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ordu’nun Aybastı ilçesindeki 1500 metre rakımlı yerli ve yabancı turistlerinin yoğun olarak ziyaret ettikleri Perşembe Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Yayla doğa harikası menderesleri ve yayla gölüyle ziyaretçilerine farklı güzellikler sunmaktadır. Perşembe Yaylasında keyifli yürüyüş yapıp ve fotoğraflarımızı çektikten sonra Yeşilırmakın iki yakasına yerleşmiş bir şehir olan Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz. Amasya’da ilk durağımız olan Amasya Müzesi “Arkeoloji, etnografya, fosil ve mumyalar bölümlerini” gezdikten sonra Amasya’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş Sultanlarımızdan, İkinci Beyazıt adına imar edilmiş olan külliyeyi ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbulu merak eden ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra  Sivas’tan doğarak Samsun’un Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verin Yeşilırmak kıyısına iniyoruzBurada bulunan Hazeranlar Konağı, Yalı Boyu Evleri, Bimarhane’yi görüp Ferhat ile Şirin Su Kanallarını gezdikten sonra Amasya’dan ayrılıyoruz. Turumuzun sonu.

Toplam mesafe: Giresun >Samsun >Amasya> Bursa>1000 km

 

TUR ÜCRETLERİ
2/3 Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda 00/02 Yaş 02/06 Yaş 06/12 Yaş
1.850 ₺ 2.300 ₺ 0.00 ₺ 1.050 ₺ 1.470 ₺

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Belirtilen Otellerde 5 Gece Y.P Konaklama
 • Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Otellerde Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği
 • Tüm Çevre Gezileri
 • PUSULA TURİZM Otobüs İçi İkramları
 • PUSULA TURİZM Güvencesi
 • PUSULA TURİZM Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 50 TL )
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Kültür Turları Covid Bilgilendirmesi

 

Değerli misafirlerimiz sağlığınız bizler için çok önemli, PUSULA TURİZM olarak Covid-19 sürecinde almış olduğumuz önlemleri bilgilerinize sunarız.

 • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
  – Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

– Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

-Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.
Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

 

 • Sertifikalı dezenfeksiyon şirketleri ile, belirlenen standartlarda araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir ve kayıt altına alınmaktadır
 • Turlarımızda yer alacak görevli personellerimizin sağlık kontrolleri rutin olarak yapılmaktadır ve gerekli belgelere sahiptirler
 • Araçlarımıza biniş sırasında ateş ölçümü yapılacak olup, bu uygulama tur boyunca her gün rutin olarak tekrarlanacaktır
 • Araçlarımız da koruyucu ekipman( hijyen seti ) bulunmaktadır ve tüm misafirlerimize dağıtılacaktır.
 • Misafirlerimiz ve personelimizin maske kullanımı zorunludur.
 • Araçlarımızın ön kapı ve arka kapı bölümlerinde araca binişlerde kullanılmak üzere dezenfektan bulundurulmaktadır.
 • Araçlarımızda tek kullanımlık bardak su haricinde ikram dağıtılmayacaktır.
 • Turlarımızın da belirli süreler içerisinde molalar verilerek araç havalandırılması sağlanacaktır.
 • Bagaj alırken ve teslim edilirken tek kullanımlık dezenfektan bezlerle silinecek
 • Rezervasyonunuzu oluşturma esnasında seyahat temsilcisi ile birlikte, HES uygulaması üzerinden kod ile sorgulama gerçekleştirilerek rezervasyon onaylanır.

 

 

 

 

 

GENEL ŞARTLAR (ÖNEMLİ)

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 6 Gece 7 Gün olup 5 Gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı düşünülemez. 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda PUSULA TURİZM`in sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 10 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı PUSULA TURİZM`de saklıdır. Turun iptali durumunda PUSULA TURİZM iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 30’udur. Turun hareket tarihinden 15 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Fiyatlarımıza KDV dâhildir.

ÖNEMLİ NOT:

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sümela Manastırı 2015 yılından beri Restorasyon ve güçlendirme çalışması içerisinde olduğundan manastır içerisine ziyaret yapılamayabilir. Böyle bir durumda Hava şartları dâhilinde, sis olmazsa manastırı sadece dışarıdan fotoğraflama şansımız olacaktır.

REHBER TAVSİYESİ

Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunmasını tavsiye ederiz. (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alınmalı. Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

BATUM HAKKINDA BİLGİLENDİRME

***YENİ KİMLİKLERLE TURA KATILMANIZ GEREKMEKTEDİR.***

Yurt dışına çıkışta kullanılacak kimliklerin eskime (yıpranma / resim ile şahıs arasında ciddi fiziksel değişim meydana gelme vb.) durumlarından ötürü Batum`a girilememesinden PUSULA TURİZM sorumlu değildir.

Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde ilaç kabul etmiyor. Bu konuda rehberimiz gerekli bilgilendirmeyi araç içerisinde yine yapacaktır.

ÖNEMLİ DUYURU:

T.C Tiflis Büyükelçiliği tarafınca yayınlanan duyurudur.

Bugün (29 Ocak ) Gürcistan Hükümetince  alınan kararla ,iki doz Kovid-19 aşısı olduklarını belgeleyen tüm yabancı  ülke vatandaşlarının Gürcistan ‘a giriş yapabileceği ve mevcut tüm aşı çeşitlerinin kabul edileceği açıklanmıştır

Nüfus cüzdanları :

Batum gezisi için Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde T.C. Kimlikleri ile geçişler sağlanmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçişler yapılamaz. Nüfus cüzdanları Yeni Kimlik Olmalı ve yıpranmamış olmalı ve Eski kimlik belgesi ise yenilenmelidir.

Anne ve baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için noterden onaylıMuvafakatname almaları gerekmektedir.

Gürcistan bebekler, çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf talep etmektedir. (Fotoğraf olması zorunludur.)

Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden PUSULA TURİZM sorumlu değildir.

Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre vizeli/vizesiz geçiş sağlanacaktır.

Kalınacak yayla otelleri bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur.

Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.

Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapacaktır.

Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

İKLİM ŞARTLARI

Dört mevsimi yağışlı olabilen genelde ılıman bir iklim tipidir. Cephe ve orografîk yağışlar hâkimdir. Bölgede kıyıya paralel yüksek dağların bulunması yağışların fazlalaşmasına ortam hazırlamıştır. Bu nedenle bölgede yıllık ve günlük sıcaklık farkı fazla değildir. Aynı zamanda bölgede kış çok soğuk olmaz, ancak yağışlı geçer. Yağışlar daha çok yağmur şeklinde olup kar yağışı, don olayları görülebildiği gibi sık sık sis de görülür. Bölgede yaz ayları da ılıman geçer. En sıcak ayın ortalaması 22°C-24°C’ı geçmez. En soğuk ayın ortalama sıcaklığı ise her zaman 0°C’ın üzerindedir.

YAYLA TURLARI

Bu turlarımızda deniz seviyesinden yaklaşık 1700-2300 m yüksekliğe minibüsler ile çıkılmaktadır. Karadeniz-in en önemli özelliğinden biri olan yaylalar içerisinde barındırdığı binlerce bitki türü ve çiçek ile seyrine doyumsuz bir çevreyle ilgili değerdir. Bu turlar sırasında bazen bulutlarında ötesine çıkacağız.

MİNİBÜSLER

Yayla turlarında kullanılacak minibüsler 12-17 kişilik olup yayla yollarındaki zor şartlara elverişli olarak seçilmiştir. Minibüs şoförleri bölgeyi ve yayla yollarını ezbere bilen kişiler olup yöresel şiveleri ile anlattıkları fıkralar ile misafirlerimize bol kahkahalı bir yolculuk yaşatmaktadırlar.

ÖNEMLİ NOTLAR

Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola yerleri: Düzce Tursan Tesisleri – Osmancık Asya Tesisleri

Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PUSULA TURİZM kesinlikle sorumlu değildir.

Karadeniz Turlarımız Bölge Yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir.

Tur programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. ‘

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar PUSULA TURİZM`de saklıdır. Böyle bir iptal durumunda PUSULA TURİZM misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 30 kişidir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

EKSTRA TURLAR

RAFTİNG

Fırtına Deresinde yapılan rafting, 3+ zorluk derecesine sahiptir. 7`den 70`e herkesin rahatlıkla katılacağı bir parkurdur.7 km uzunluktaki parkurda, 15 in üzerinde rapid bulunmakta ve katılımcıları muhteşem manzaralarla büyülemektedir. 6 kişilik botlar ile her botta bir adet profesyonel rafting rehberi mevcuttur. Botlarda can yeleği, kask, dizlik ve özel sigorta mevcuttur. (RAFTİNG, EKSTRA BİR TURDUR. RAFTİNG ÜCRETİ “……………..  TL”`DİR VE İLGİLİ MÜESSESEYE ÖDENİR.)

ŞENYUVA KÖYÜ,ZİLKALEVE PALOVİT ŞELALESİ GEZİSİ EKSTRA

Kullanılacak minibüsler 14-16 kişilik bölge kooperatiflerinden kiralanan 2015 model ve üstü araçlardır. Gezi içerisinde fotoğraf molaları ve çay molası mevcuttur.

10 travellers are considering this tour right now!