• 4 Gün & 3 Gece

KUDÜS TURU

0
 • Kudüs, Israel, Telaviv, Yafa, Eriha, Elhalil, Ölüdeniz, Zeytindağı

745 $

 • Kişi Başı Ücret : 745 $
 • Kontenjan : Müsait
 • Vize Durumu : Yok
 • Ulaşım : Uçak

İLETİŞİM
Tur Programı
FİYAT / TARİHLER
Hizmet Detayları
BİLGİLENDİRME
KUDÜS TURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kudüs ve Mescid-i Aksa Turları

              4 GÜN 3 GECE

 

1.GÜN:İSTANBUL-TELAVİV-YAFA-KUDÜS

İstanbul Havaalanı dış hatlar gidiş terminalinde sabah saat

Acentamız Kontuannda buluşma.Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Havayolları Tel Aviv Uçağına yerleşme ve saat Tel Aviv’e hareket.Yerel saat ile —- da Telaviv uluslararası Ben Gurion havaalanına varış.Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel otobüs ile Yafa bölgesinden geçerek Kudüs’e 1 saatlik yolculuk sonrasında Kahvaltımızın aradındanMescid-i Aksa Camii ve külliyesine ulaşıyoruz. Burada Peygamber Efendimizin Miraç a yükseldiği zaman Cebrail (a.s.)’m emri ile havada asılı kalanMuallak taşının bulunduğu yerdeki Kubbetü’s-sahr’ı ziyaret ediyoruz.Burada sultan 2. Abdülhamit Han’m yaptırdığı Hz.Fatma Mihrabını ve mağaraya göreceğiz. Ziyaretimizin nihayetinde Peygamberimizin Mirâc’a yükseldiği nokta olan Kubbetü’n-Nebî’yi ve Peygamberimizin ululazm peygamberlere namaz kıldırdığı mihrabı da görerek Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Burada ikindi ve akşam naınazlarını kalıyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN: ÖLÜDENİZ ERİHA — AL HALİL

ugün ilk olarak, bütün semavi dinler için önemli bir yer tutan Zeytindağl’na hareket ve Kudüs’ün panaromik tanıtım. Selman-i Farisi makamı, Hz. İsa’nın semaya yükseldiği mahal ve Rabia-tül Adeviye kabirlerinin ziyareti. Zion tepesinde yer alan Davut AS. Makamı, Son akşam yemeğinin yenildiği oda ve Osmanlı dönemi yapısı camii ziyaretinin ardından seyir terasına çıkacağız. Otobüsümüze binerek yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardmdan el-Halil şehrine varacağız. El-Hali1 külliyesi içerisinde Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz.Yusuf, Hz. Yakup AS. ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Ziyaretimiz esnasında Nureddin Zengî mihrabını da göreceğiz. Ardından 20 dakikalık bir yolculuk ile Helhul kasabasındaki Hz.Yunus (a.s.) makamı ziyaret edilecek. Ardından Lut Gölü olarak bilinen Ölü denize geliyoruz. Eriha’da öğle yemeği molası. Dünya’nın en çukur bölgesi olan deniz seviyesinden 400 metre aşağıda, Ölü deniz Lut Gö1ü’nün görülmesi Yol üzerinde Hz. Musa’nın kabrinin ziyaret edilmesi. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği otelimizde Geceleme otelimizde

3.GÜN: KUDÜS- ZEYTİNDAĞI

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı otelimizde. Kahvaltınln ardından Bâbü’l-Esed adı verilen aslanll kapının hemen girişinde bulunan Müslüman Mezarlığı içerisinde ki Ubâde b. Sâmit ve Şeddâd b. Evs isimli sahabe efendilerimizin kabirlerini ziyaret ediyoruz. ViaDo1arosa’ya doğru yürüyoruz. Bu yol Hz. İsa’nın çarmıha gerileceği yolu yürüdüğü esnadaki duraklama noktalarıdır. Bu noktalarda kilise ve ziyaret noktaları bulunur. Hıristiyanlar bu noktalarda durup, ibadet ederek hacı olurlar. Hz. İsa’nm türbesi olarak bilinen Kıyame Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada türbe ve Hz.İsa’nın çarmıhtan indirildikten sonra bedeninin üzerine konulduğu musalla taşını göreceğiz. Kıyame kilisesi Golgota tepesi üzerinde kurulmuştur. Kilisenin dışında 1852 Kudüs için çıkarman Osmanlı fermanı ilan edilince pencerede kalan tarihi merdiveni de göreceğiz. 638 yılında Kudüs’e gelen Hz. Ömer(r.a.)’ın namaz kıldığı yerde yapılmış olan Hz.Ömer Mescidi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubî’nin yaptırdığı Hankah(tekke)’yi görerek Cuma namazı için Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Cuma namazı sonrasında avlu içerisinde yer alan KayıtbaySebili’ni, Burak Mescidi’ni, Aksal Kadim içerisinde yer alan Hz.Meryem mihrabını ve ibadet mekanını göreceğiz. Buradan Mervan b. Abdülmelik tarafindan yapılan Mervâni mescidi içerisindeki Hz. İsa’nın vaftiz teknesini göreceğiz. Bu ziyaretlerimizin nihayetinde öğle yemeği yiyerek Yahudilerin kutsal şabat bayramı sebebi ile ağlama duvarı ve içerisindeki havrayı ziyaret ediyoruz. İçeride fotoğraf çekimi yasak olduğundan dışarıda fotoğraf çekilebilir. Akşam namazının ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize dönüyoruz.

4.GÜN: KUDÜS-YAFA

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı için otele dönülecek. Otelde alınacak açık büfe kahvaltının ardından, öğlene kadar Mescid-i Aksa’da ibadet için serbest zaman. Öğle ve ikindi namazları sonrası Kudüs’ten ayrılıp. Dünyam ilk şehirlerinden, Yafa şehrine uğranılarak burada Eski Saray, Bahriye Camii, Mahmudiye Külliyesi ve sebili ile birlikte Sultan 2. Abdülhamid Han’ın yaptırdığı saat kulesini görüyoruz. Telaviv Havalimanına hareket. İşlemler sonrası İstanbul Havalimanına hareket Saat — sefer sayılı uçuş ile varış. Keyifli turumuzun sonu

Tur Kodu Tur Başlama Tarihi Tur Bitiş Tarihi Yetişkin Çocuk Bebek Müsaitlik
20221 3 Şubat 2022 6 Şubat 2022 745 $ 600 $ 175 $ müsait
20222 25 Şubat 2022 28 Şubat 2022 995 $ 650 $ 225 $ müsait
20223 17 Mart 2022 20 Mart 2022 745 $ 600 $ 175 $ müsait
20224 15 Nisan 2022 18 Nisan 2022 995 $ 650 $ 225 $ müsait
20225 27 Nisan 2022 30 Nisan 2022 995 $ 650 $ 225 $ müsait
20226 19 Mayıs 2022 22 Mayıs 2022 745 $ 600 $ 175 $ müsait
20227 23 Haziran 2022 26 Haziran 2022 745 $ 600 $ 175 $ müsait
20228 14 Temmuz 2022 17 Temmuz 2022 745 $ 600 $ 175 $ müsait
202219 15 Eylül 2022 18 Eylül 2022 745 $ 600 $ 175 $ müsait
202210 6 Ekim 2022 9 Ekim 2022 995 $ 650 $ 225 $ müsait
202211 17 Kasım 2022 20 Kasım 2022 745 $ 600 $ 175 $ müsait
202212 15 Aralık 2022 18 Aralık 2022 745 $ 600 $ 175 $ müsait

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • İstanbul – Tel Aviv / Tel Aviv İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • 4* otellerde 3 Gece Konaklama
 • Sabah kahvaltıları (3 Adet)
 • Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (3 Adet)
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Vize ve Teminat Ücreti
 • Covid Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 50 TL )
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • PCR test ücretleri

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz Öncelikle Kudüs Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 50 TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ:

Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza Dolar almanız önerilir. 5-10-20$ gibi ufak paralar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz.  Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: Orta İsrail’de Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu

nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz.

Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

ELEKTRİK: Gezeceğimiz ülkelerde elektrik prizleri Türkiye ile farklılık göstermektedir. Dönüştürücü aparat gerekebilir. Yinede Voltajı kontrol ediniz.

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz.  Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

 

KUDÜS YOLCULARI İÇİN ÜLKEYE (İSRAİL) GİRİŞ KURALLARI

COVID-19 ZİYARET KURALLARI ve ZİYARETÇİ DÜZENLEMELERİ 2021-2022

1 – Karşı ülke sadece tam aşılanmış kişileri ülkeye kabul etmektedir. Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

2 – Yolcuların bir negatif COVID-19 PCR test sonucu belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Test,ülkeden ayrılmadan en fazla 72 saat önce yaptırılmış olmalıdır. Negatif COVID-19 test sonucu İngilizce olarak ibraz edilmeli ve yolcunun pasaport numarasını içermelidir.

3 – İsraile giriş için ayrıca Sağlık Bakanlığı Beyan Formunu uçuşunuzdan 48 saat önce doldurmanız gerekmektedir.
Formu doldurmak için tıklayınız. (kalkıştan 48 saat önce doldurulacak form)

4 – Zorunlu sağlık sigortası Covid Kapsamlı :İsrail’e giriş yapan ve ‘Green Pass’ sahibi olmayan yolcuların, COVID-19 kapsamında geçerli bir sağlık sigortası belgesi sunmaları gerekmektedir.

5 – Varışta Tel Aviv Havalimanı’nda 1 kez (gitmeden önce internetten ödenirse 25$ civarı, varışta havalimanında ödenirse 32$ civarı) PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.
Gitmeden Lütfen testinizi TestnGo ile önceden rezerve edin ve ödemesini kredi kartınızla yapın:
(varışta PCR testi almak için rezervasyon ve ödeme linki)

1. Taahhütname (hem yolcu hem de bir yakınından imzali)

2. E-devletten alınan barkodlu SGK dökümü

3. E-devletten alınan barkodlu adres bilgileri

4. Kimlik Fotokopisi

6. Meslek

7. Medeni hali

8. Mevcut pasaportunda giriş damgası bulunan ülkeler

9. Pasaport

10. Cep telefonu

NOT: Evrakların seyahatten en az 21 gün once acentamıza ulaştırılması gerekmektedir.

TAAHHÜT VE KABUL BEYANI FORMU – İNDİRİN