• 5 GÜN & 4 GECE

KURTALAN EKSPRESİ TURU

0
 • 23-27 Ocak 2022

2.250 ₺

 • Kişi Başı Ücret : 2.250 ₺
 • 5 Gün - 4 Gece
 • Kontenjan : Müsait
 • Ulaşım : Tren-Uçak

İLETİŞİM
Tur Programı

1.GÜNAnkara > Güney Kurtalan Ekspresi

Değerli misafirlerimizle, Ankara tren garında Saat 10.30 ‘da buluşmamızın ardından TCDD GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ vagonlarımıza yerleşiyor ve 10.55 den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu’nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda geçiriyoruz. Bu gece Konaklama TCDD Güney Kurtalan Ekspresi’nde.

2.GÜNDiyarbakır > Mardin

Sabah saatlerinde Diyarbakır’a varıyoruz. TCDD Güney Kurtalan Ekspresi seyahatimizi tamamlıyoruz. Varışımızla birlikte Tarihi Hasanpaşa hanında sabah kahvaltımızı (ekstra) alıyoruz. Kahvaltıdan sonra Ulu cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Ziya Gökalp Evi, 27 Sahabenin yattığı yer olan Hz. Süleyman Cami, Arkeoloji Müzesi, Mardin Kapı, Surlar, Keçi burcu, On Gözlü Köprü, Hevsel Bahçeleri gezimizin ardından 1 saatlik yolculuk yaparak Mardin’e geçiyoruz ve Mardin turumuza başlıyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani’sinden, Arap’ına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Cami’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin’in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarakta geçen Ulu Caminin anlatımını dinledikten sonra Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyr-ul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Sonrasında otelimize yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.

3.GÜNMardin > Göbeklitepe > Şanlıurfa

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren Çiftçi Mahmut amca sayesinde bulunan Göbekli Tepe’ye ulaşıyoruz. Dünya’da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin erken neolitik yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Göbekli Tepe’den ayrılıyor ve Urfa merkeze geçiyoruz. Balıklı Göl Halil-ür Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz ile Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde yöresel müzik eşliğinde mırramızı içip ve çiğ köftemizin tadına bakıyoruz. Programın ardından otelimize dönüyoruz. (Ekstra)

4.GÜNŞanlıurfa > Gaziantep

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılacak ve Urfa’ya bağlı ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında. Ardından Urfa merkeze ulaşıp. Yol üstünde Hz. Eyyüp’ün çile çektiği mağara ile yıkanarak şifa bulduğu şifalı kuyuyu ziyaret ettikten sonra Halfeti’ye gitmek üzere otelimizde ayrılıyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Halfeti ‘de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra akşam konaklayacağımız Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜNGaziantep > İstanbul

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Gaziantep’te ilk durağımız olan Zeugma Mozaik Müzesi ile turumuza başlıyoruz. Müze ziyaretimizden sonra Panorama  25 Aralık Gaziantep Savunma ve Kahramanlık Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan Kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Antep’in nefis baklavasını ve Katmer tatlısının ve Meşhur Beyran Çorbası, Küşleme, Meşhur Ali Nazik gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabilir ve bakır, baharat, Antep fıstığı, Sedef kakma, baklava alışverişi yapabilir. Serbest zaman sonrasında Gaziantep Havalimanına hareket ediyoruz. Akşam 21.05 uçağı ile Sabiha gökçen havalimanına hareket ediyoruz ve başka turlarımızda görüşmek üzere siz kıymetli misafirlerimize veda ediyoruz.

Fiyat
2/3 Kişilik Odada Kişi Başı
2.250TL
Tek Kişilik Oda
2.800TL
00-02 Yaş Çocuk
750TL
02-06 Yaş Çocuk
1.650TL
06-12 Yaş Çocuk
1.950TL
Genel Bilgiler

Kültür Turları Covid Bilgilendirmesi

Değerli misafirlerimiz sağlığınız bizler için çok önemli, PUSULA TURİZM olarak Covid-19 sürecinde almış olduğumuz önlemleri bilgilerinize sunarız.

 • Turlarımızda kullanılacak araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.

– Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.  Mercedes Travego/Tourismo vb. (46+1 koltuklandırma)

– Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır. Isuzu Turkuaz vb. (31+1 koltuklandırma)

– Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır. Mercedes Sprinter vb. (16+1 koltuklandırma)

 • Sertifikalı dezenfeksiyon şirketleri ile, belirlenen standartlarda araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir ve kayıt altına alınmaktadır
 • Misafirlerimiz ve personelimizin maske kullanımı zorunludur.
 • Araçlarımızın ön kapı ve arka kapı bölümlerinde araca binişlerde kullanılmak üzere dezenfektan bulundurulmaktadır.
 • Araçlarımızda tek kullanımlık bardak su haricinde ikram dağıtılmayacaktır.
 • Turlarımızın da belirli süreler içerisinde molalar verilerek araç havalandırılması sağlanacaktır.
 • Rezervasyonunuzu oluşturma esnasında seyahat temsilcisi ile birlikte, HES uygulaması üzerinden kod ile sorgulama gerçekleştirilerek rezervasyon onaylanır.

 

 

TUR KATILIM DETAYLARI

 • Gezi Süremiz, 10.30’da ANKARA TREN GARINDA başlar. Beşinci gün akşam 00’da SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINDA bitiş olarak planlanmıştır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda PUSULA Turizm Seyahat Acentesi’nin sorumluluğu yoktur.
 • Butik Gap turlarımız Bölge Yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde değişiklik yapılarak aynı programı gerçekleştirir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarda ) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Pusula Turizm kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, Yemekler ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım çevre gezileri v.b haklar iade edilmez.
 • Gezi Esnasında Kıyafet ve Gerekli Eşyalar; Seçtiğiniz Tur Tarih Mevsim Dönemine Göre Kolayca Giyip Çıkartabileceğiniz Mont, Kaban, Kazak, Uzun Kollu Gömlekler, Outdoor ayakkabı ve elbise Tercih Edilebilir. Şapka, Güneş Gözlüğü, Kamera, Fotoğraf Makinesi ve Şarjları Alınması Önerilir.
 • Küçük bir sırt çantanız bulunmasını tavsiye ederiz. (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmasında fayda vardır),
 • Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Pusula Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 • Pusula Turizm Konaklamalı Turlarda kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar dâhildir.
 • Yolcuların tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • 20 Şubat 2014 Tarihinde Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan düzenlemeyle, Otobüslerde emniyet kemeri takmayan yolculara Trafik Kanununun 78/1-A maddesine göre 108 TL ceza uygulanabileceği Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Doğabilecek cezai işlemden Pusula Turizm sorunlu değildir.

 

Uçaklı Turlarımızda;

Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.

İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.

Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

 

Kurtalan Ekspresi Yemek

Kurtalan Ekspresi’nde bir vagonda hafif aperatif yiyecek (tost, sandvic, poğaça..) ve alkolsüz içecek servisi yapılıyor. Trene dışarıdan yiyecek ve içecek getirebiliyorsunuz.

Yanınıza yiyecek, içecek almanızı öneririz. Ayrıca kağıt havlu, Dezanfektan ve ıslak mendil bulundurmanızı da öneririz.

Kurtalan Ekspresi Yatak ve Tuvalet

Kurtalan Ekspresi’nde size verilen temiz nevresimleri, ranza haline gelen yataklara seriyorsunuz. Yataklı ile Örtülü Kuşetli vagonun büyüklükleri aynı olsa da Yataklı Vagon 2 ve 4 kişiliktir. Yataklı vagonda ve örtülü kuşetlerde bir adet priz bulunuyor (üçlü priz bulundurmakta fayda var). Yataklı vagon kapısı içerden kilitlenebilir. Kurtalan Ekspresi’nde vagon başlarında ortak kullanımlı tuvalet mevcut ve sürekli temizleniyor.

Yolculuk boyunca internet kesik kesik çekiyor. Telefon bazı noktalarda çekmeyebilir.

 

**Tur Programımızda hizmet alacağımız özel ve kamu teşebbüslerinin fiyatlarındaki olası değişiklikler tur fiyata yansıtılır.

*Single kontenjanı sınırlıdır.

Hizmet Detayları

FİYATA DAHİLOLAN HİZMETLER:

 • Kurtalan Ekspresi Ankara – Diyarbakır yataklı veya örtülü kuşetli vagon bileti
 • THY veya Pegasus Hava Yolları ile Gaziantep – İstanbul S.Gökçen uçak bileti
 • Lüks Otellerde 3 gece konaklama
 • Otellerde 3 Sabah kahvaltısı
 • Otellerde 3 Akşam yemeği
 • TÜRSAB zorunlu paket seyahat & sağlık sigortası.
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Tüm Çevre Gezileri
 • PUSULA TURİZM Güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı (Diyarbakır’da)
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerinde Alınan İçecekler
 • Urfa sıra gecesi
 • Halfeti Tekne Turu (25 ₺)
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Tüm Kişisel Harcamalar
Harita