• Günübirlik

MANDALİNA FESTİVALİ TURU

0
 • 5 Aralık 2021

200 ₺

 • Kişi Başı Ücret : 200 ₺
 • Kontenjan : Müsait
 • Vize Durumu : Yok
 • Ulaşım : Otobüs

İLETİŞİM
Tur Programı
Fiyatlar
Hizmet Detayları
Genel Bilgiler

21.MANDALİNA FESTİVALİ TURU

GÜNÜBİRLİK

1.Gün: Çeşme > Alaçatı > Sığacık > Seferihisar

Değerli misafirlerimiz, 01.00 Bursa Kent Meydanı önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz. Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz Otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Bursa – Balıkesir – Manisa üzerinden, İzmir’e doğru yol alıyoruz. Yolda vereceğimiz serbest kahvaltı molası sonrası, Çeşme’ye varıyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan günümüz de otel olarak hizmet veren Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Alaçatı’ya hareket. Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda keyifli bir yürüyüş yapıoruz. Fotoğraf molası ve serbest zaman sonrasında Seferihisar’a bağlı küçük bir sahil kasabası olan tarihi kalesi ve evleriyle meşhur Sığacık’a ulaşıyoruz. Kısa yürüyüşümüzün ardından serbest zaman veriyoruz. Sığacık gezimizi tamamladıktan sonra mandalina şenliği için Seferihisar’a hareket ediyoruz. Günün devamında yarışmaları, mandalina ile yapılan yemek ve tatlılarıyla renklenen festival alanında geçireceğimiz keyifli zamanın ardından Bursa’ya hareket ediyoruz. Akşam 23.00 civarında Bursa’ya varış. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Pusula Turizm organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 

TUR ÜCRETLERİ
2/3 Kişilik Oda Kişi Başı
Tek Kişilik Oda
00/02 Yaş
02/06 Yaş
06/12 Yaş
200 ₺
….. ₺
….. ₺
…..₺
 …..₺

FİYATA DAHİLOLAN HİZMETLER:

 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Araç İçi İkramlar (Soğuk içecekler ve Kek)
 • Programda Belirtilen Yerlerin Gezilmesi
 • Profesyonel Rehber Eşliğinde Çevre Gezileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Tüm Yemekler
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Tüm Özel Harcamalar  

TUR KATILIM DETAYLARI
 Gezi Süremiz, gece 02.00’da başlar. Akşam 23.00’da dönüş olarak planlanmıştır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Pusula Turizm Seyahat Acentesi’nin sorumluluğu yoktur.
 Karayolu taşıma yönetmeliğinin 57. maddesi 10. ve 11. Fıkraları gereği 3 yaş itibari ile tüm çocuklar için koltuk satın alınması zorunludur. Yaş Grubuna göre çocuk ücreti tahsil edilir.
 İçişleri Bakanlığı, Karayolları Trafik Yönetmenliğine göre 0-12 yaş arasında çocuklar araç ön koltuğunda oturmaları yasak ve tehlikelidir.
 Turumuzda rehberlik, ulaşım, Yemekler ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım çevre gezileri v.b haklar iade edilmez.
 Gezi Esnasında Kıyafet ve Gerekli Eşyalar; Seçtiğiniz Tur Tarih Mevsim Dönemine Göre Kolayca Giyip Çıkartabileceğiniz Tişört ve Sweatshirt, Kısa ve Uzun Kollu Gömlekler Rahat Yürüyüş Ayakkabıları, İnce Yağmurluk Mont Tercih Edilebilir. Şapka, Güneş Gözlüğü, Kamera, Fotoğraf Makinesi ve Şarjları Alınması Önerilir.
 Araç İçerisinde TV Kullanımı için sağlık açısından kulaklık dağıtımı yapılmamaktadır.
 Ayakkabınız rahat yürüyüşe uygun olmalıdır.(toprak, kaya, çamur, su vb.)
 Küçük bir sırt çantanız bulunmasını tavsiye ederiz. (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmasında fayda vardır)
 Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Pusula Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Okula veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar dâhildir.
 Yolcuların tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 Program zamanlamasında(gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Pusula Turizm kesinlikle sorumlu değildir.
 20 Şubat 2014 Tarihinde Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan düzenlemeyle, Otobüslerde emniyet kemeri takmayan yolculara Trafik Kanununun 78/1-A maddesine göre 144 TL ceza uygulanabileceği Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Doğabilecek cezai işlemden Pusula Turizm sorunlu değildir.
OTOBÜSLER: (35 Kişi Sayılarında Kullanılır)
*MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
*MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MIDIBUSLER: ( 27 Kişi Sayılarında Kullanılır)
*SULTAN 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MINIBUSLER: ( 16’e kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
*MERCEDES SPRINTER EL 19+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
Diğer Tur Bilgileri
Şehirlerarası Ulaşımlarda, PCR Testi Uygulaması Hakkında;
İçişleri Bakanlığımızın 20.08.2021 tarihli genelgesinde belirlediği önlemler çerçevesinde, paket turlarımızda kullanılan ulaşım araçları ile seyahat konusunda yapılan değişiklik; 6 Eylül 2021 sonrasında özel araç hariç, otobüslü turlar, uçaklı turlar, uçak, şehirlerarası transfer, tren, şehirlerarası otobüs gibi toplu taşımalarda yolculuk yapmak isteyen aşısız ve covid geçirmemiş kişilerden son 48 saate ait negatif sonuçlu PCR testi talep edilecektir. Bu çerçevede 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren seyahat firmalarınca araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecektir.
Turlarımızda tur başlangıcından itibaren 48 saat içinde yapılmış ve sonucu negatif çıkmış kişiye özel PCR testi tur süresince geçerli olacak olup, tur boyunca aynı kişilerin bir arada bulunacak olması sebebiyle ilave test yaptırma gereği olmayacaktır.