• Günübirlik

ORMANYA & MAŞUKİYE TURU

0
 • 01 Kasım 2020

165 tl

 • Kişi Başı Ücret : 165₺
 • Kontenjan : Müsait
 • Ulaşım : Lüx Otobüs

İLETİŞİM
Tur Programı
Fiyatlar
Hizmet Detayları
Genel Bilgiler

GÜNÜBİRLİK ORMANYA – MAŞUKİYE TURU

“HARİKALAR SAHİLİ -ORMANYA – MAŞUKİYE – SAPANCA”

06.30 Ertuğrul Metro

06.45 Acemler

07.00 Kent Meydanı hareket noktalarımızdan hareketle Araç içi ikramlarımız eşliğinde Yalova – İzmit güzergâhını takip ediyoruz. 2 saat Yolculuk sonrasında Derince Harikalar Sahiline varıyoruz. 1999 depremi sonrasında bölgeye yeni bir kalkınma ve turizm yatırımı amacıyla 2003 yılında projelendirilen, 2005 yılında yapımı başlanan ve 2006 yılında da ziyarete açılan tema parkımıza varıyoruz. Parkın içinde Şirinlerinden, Rapunzele, Fred Çakmaştaş’ından birçok masal kahramanın yer aldığı tematik parkta 7’den 70’e küçük büyük herkesin gidip gördüğü ve vakit geçirdiği parkımızda Serpme sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrasında sahil boyunca vakit geçirip keyifli fotoğraf kareleri yakalamanız için serbest zaman veriyoruz. Ardından Ormanya’ya hareket ediyoruz. Eski adıyla Uzun tarla tabiat parkı olarak bilinen yeni inşa edilmiş Ormanya’yı geziyoruz. 4 bin dönüm alandan oluşan Doğal Yaşam Parkı Ormanya, 53 farklı türden 467 hayvanı ve bitki türünü içinde barındırıyor. Alageyikler, Ceylanlar, Karacalar gibi birçok tür hayvan park içerisindeki doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürüyor. Günümüze ”Yüzüklerin Efendisi” ve ”Hobbitler” filmiyle tanımamıza vesile olan kahramanların kaldıkları evlerin bulunduğu alanı gezerek turumuza devam ediyoruz. Filmlerde izlediğiniz kahramanların aklınıza geleceğini, eğlenceli dakikalar geçirebileceğinizi ve unutulmaz anılar biriktirip fotoğraflayacağınıza eminiz.  Sonrasında Maşukiye; Samanlı Dağı Kartepe eteklerinde yer alan, Orman içinden akan Derenin oluşturduğu çağlayanlar üzerine kurulu restoran, çiftlik, piknik alanları, seyir terasları, pınarlar arasında bir huzurlu beldesidir. Doğa ile baş başa kalıp, orman içinde dolaşıp, toprağa basıp, su ve kuş sesi dinleyip, haftanın yorgunluğunu burada atabilirsiniz. Maşukiye’de verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilirler. Dileyen misafirlerimizde ATV kiralayabilir veya zipline ile uçmanın keyfine varabilirler. (EKSTRA) Sonrasında Sapanca’ya hareket ediyoruz. Sapanca gölü hakkında rehberimizin gerekli anlatımlarının ardından, göl kenarında kordon boyunca bulunan kafelerde tüm günün yorgunluğunu atabilmeniz için çayınızı ve kahvenizi keyifle yudumlamanız ve gün batımını izlemeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Bursa’ya hareket ediyoruz Akşam saatlerinde Bursa’ya varıyoruz ve bir sonraki Pusula Turizm organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

TUR ÜCRETLERİ  
Kişi Başı Ücret 00/03 Yaş
165 ₺ 0.00 ₺

 

Fiyata Dahil Hizmetler:

 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Araç İçi İkramlar
 • Pusula Turizm Rehberlik Hizmetleri
 • Serpme Kahvaltı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Tüm Özel Harcamalar
 • Öğlen ve Akşam Yemekleri

TUR KATILIM DETAYLARI

 • Gezi Süremiz, Sabah 00’da belirlenen yerden başlar. Aynı gün akşam 21.00’da dönüş olarak planlanmıştır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Pusula Turizm Seyahat Acentesi’nin sorumluluğu yoktur.
 • Günübirlik Turlarımızda Çocuk İndirimi Uygulanmaz. Tam Ücret alınır. 0-2 Yaş Çocuklardan ücret alınmaz ve Koltuk verilmez. Karayolu taşıma yönetmeliğinin 57. maddesi 10. ve 11. Fıkraları gereği 3 yaş itibari ile tüm çocuklar için koltuk satın alınması zorunludur. Yetişkin ücreti tahsil edilir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım çevre gezileri v.b haklar iade edilmez.
 • Gezi Esnasında Kıyafet ve Gerekli Eşyalar; Seçtiğiniz Tur Tarih Mevsim Dönemine Göre Kolayca Giyip Çıkartabileceğiniz Tişört ve Sweatshirt, Kısa ve Uzun Kollu Gömlekler Rahat Yürüyüş Ayakkabıları. Şapka, Güneş Gözlüğü, Kamera, Fotoğraf Makinesi ve Şarjları Alınması Önerilir.
 • Araç İçerisinde TV Kullanımı için sağlık açısından kulaklık dağıtımı yapılmamaktadır.
 • Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Pusula Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 • Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar dâhildir.
 • Yolcuların tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Program zamanlamasında(gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Pusula Turizm kesinlikle sorumlu değildir.
 • 20 Şubat 2014 Tarihinde Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan düzenlemeyle, Otobüslerde emniyet kemeri takmayan yolculara Trafik Kanununun 78/1-A maddesine göre 132 TL ceza uygulanabileceği Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Doğabilecek cezai işlemden Pusula Turizm sorunlu değildir.

 

OTOBÜSLER: (30 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

*MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

*MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

MIDIBUSLER: (19 – 29 Kişi Sayılarında Kullanılır)

*SULTAN 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER: ( 18’e kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

*MERCEDES SPRINTER 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

*MERCEDES SPRINTER EL 19+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı