• 4 Gün & 5 Gece

KUDÜS TURU

0
  • 18 - 21 Ocak 2020

2150₺

  • Kişi Başı Ücret : 2150₺
  • Kontenjan : Müsait
  • Vize Durumu : Yok
  • Ulaşım Durumu : Lüx Otobüs

İLETİŞİM
TUR PROGRAMI
FİYATLAR & TARİHLER
Hizmet Detayları
Genel Bilgiler
 
1.GÜN : İSTANBUL – TELAVİV – YAFA – KUDÜS

Gezimizin ilk günü kalkıştan 3 saat önce Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından İsrail’e hareket. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından Kudüs’e varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Özel aracımızla Kudüs Şehir Gezimize başlıyoruz. Telaviv’e yakın durumda olan dünyanın ilk limanlarından birine sahip tarihi Yafa kentinde panoramik şehir turu gerçekleştiriyoruz. Akdenize açılan ve hala kalıntıları bulunan Yafa Limanı, Osmanlı Karakolu, Al-Bahr Camii, 2.Abdulhamit Saat kulesi, Mahmudiye Camii/Külliyyesi ve uzun zaman yönetim binası olmuş olan Eski Saray’ın görülmesi. Otele transfer, akşam yemeği ve konaklama.
St. George Hotel 4* – Grand Park Hotel 4* vb.

 
2.GÜN : ERİHA – ÖLÜ DENİZ – EL-HALİL

Otelde alınan kahvaltı sonrası Filistin Devletine ait olan Eriha şehrine giderken yol üzerinde Tarihin en değerli şahsiyeti, İsrailoğullarını ilk kurumsallaştıran peygamber Musa a.s’ın ziyaret edilmesi. Neb-i Musa Makamı ziyareti sonrası dünyanın doğal yolla oluşmuş, deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Ölü Deniz’in görülmesi. Görmeden anlaşılması güç gizemler dolu Şeria Irmak’ının döküldüğü göl ve Ürdün Vadisi’nin görülmesi. Tüm tevhit dinlerinin kökeni olan El-Halil şehrine hareket. Davut a.s ile başlayan süreçte, Peygamber İbrahim, İshak, Yakup, Yusuf (a.s)’ın yaşadıkları ve vefat ettikleri aynı zamanda eşleri ile beraber defin edildikleri kabirlerin ziyaret edilmesi. Her köşesinde yüzlerce hikaye saklı olan bu tarihi Kenan topraklarının gezilmesi. Tüm dinler açısından kutsal olan bu şehre birçok eser kazandıran Sultan Selahattin’in Halep’ten getirttiği ve Kudüs fethinin simgelerinden biri haline gelen Selahattin Eyyübi Mihrabı’nın görülmesi. Ardından otele transfer ve konaklama.
St. George Hotel 4* – Grand Park Hotel 4* vb.

 
3.GÜN : KUDÜS – ZEYTİNDAĞI – MESCİD-İ AKSA 

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası makamı Resulullah’ın hicreti ile Medine’de İslam ile şereflenen İranlı sahabe Hz. Selman-ı Farisi kabrinin ziyaret edilmesi. Buradan yürüyerek yolumuz üzerinde bir dönem mescit olarak kullanılan şimdilerde açık ziyaret mahalli yapılan Yükseliş Şapeli ve yanında bulunan Saudiyye Mescidini ziyaret edilmesi. Ziyaretlerimiz sonrası Zeytindağı’na doğru hareket. Zeytindağı’ndan pnoramik bir seyirle üç vadi, üç tepe üzerine dağılmış Kudüs şehrinin görülmesi. Ardından Kudüs’e Bâbu’l-Esed denen kapıdan girerek Çile Yolu’nu (Via dolorosa) da geçerek Mescid-i Aksa arazisine girilmesi. Tüm estetik güzelliği ile bizi karşılayan Kubbet-üs Sahra yı görüp, içerisinde ki Hz Muhammed (s.a.v)’in Miraca yükseldiği Kutsal Kaya’nın altında bulunan Ruhlar mağarasının ziyaret edilmesi. Kıble Mescidi veya meşhur ifadesiyle Mescid-i Aksa’nın ziyaret edilmesi. Hemen altına inerek ikinci mabet döneminden kalan sütunlar ile dolu Kadim Mescit, çeşitli amaçlarla kullanılmış, şimdilerde mescit olan Mervan Mescidi ve Burak Mescidi gibi birçok tarihi ve dini noktaların gezilmesi. Mescid-i Aksa gezimiz sonrası Yahudilerin birinci mabet döneminden kaldığına inandıkları, bugün dini amaçlarla önünde toplanarak dua ettikleri Ağlama Duvarı’nın (western Wall) görülmesi. Gizem dolu Yahudilik dinin en açıkta bulundukları bir alan olarak değer kazanmış Ağlama Duvarı’nın görülmesi sonrası Kıyame Kilisesi ziyareti. İsa. (a.s)’ın çarmıha gerildiği Golgotha tepesinde bulunan Hristiyanlık dünyasının en kutsalı kabul edilen Kıyame Kilisesi’nin (Church of the Holy Sepulchre) görülmesi. Surların dışında, Davut Kapısı civarında bulunan Zion Tepesi ve Hz. Davut Kabri’nin ziyaret edilmesi. Aynı zamanda burada yer alan Son Akşam Yemeği salonunun görülmesi. Ardından otele transfer, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
St. George Hotel 4* – Grand Park Hotel 4* vb.

 
4.GÜN : KUDÜS – TELAVİV – İSTANBUL

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Babu-l Esed’e (Aslanlı Kapı) hareket. Yakınında bulunan Bab-ür Rahme Kabristanı içerisindeki sahabeler den Ubâde bin Samit r.a ve Şeddad bin Evs r.a’ın kabirlerinin ziyaret edilmesi. Ziyaret sonrasında Mescid-i Aksa’da ibadet ve şehrin çarşılarında alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Telaviv Havalimanına hareket. İşlemler sonrası İstanbul’a varış. Keyifli turumuzun sonu.

 

TUR ÜCRETLERİ
2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Farkı 00 / 02 Yaş Çocuk 02 / 06 Yaş Çocuk 06 / 12 Yaş Çocuk
675 $ 150 $ 95$ 575 $ 575 $

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
  • İstanbul – Tel Aviv / Tel Aviv İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
  • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
  • 4* otellerde 3 Gece Konaklama
  • Sabah kahvaltıları (3 Adet)
  • Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (3 Adet)
  • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  • Vize ve Teminat Ücreti    
    
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
  •  Şahsi harcamalar
  • Öğle yemekleri
  • Otel ekstraları
  • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
  • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler 
  • Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

 

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz sizleri program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 50 TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza EURO almanız önerilir Yerel paraya çevrilmesi en masrafsız olan para birimidir.

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz. Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

 

Çok Önemli Notlar;
1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür.
3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.
8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
9) Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)
10) Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.
11) Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
İsrail vizesi olan pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.
Gezimiz, minimum 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Acentamız’ın sorumluluğunda değildir.

Turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.

Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teyit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizebilgi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

 

* T.C Kudüs Başkonsolosluğu telefon no : 0097225910555

* T.C. Telaviv Büyükelçiliği telefon no: 0097235241101

1 travellers are considering this tour right now!