27 Eylül Dünya Turizm Günü Buruk Kutlanıyor …

Turizm hem ülkemizde hem de dünyada pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biri oldu. Ne yazık ki bu sene ülkemiz ve dünya için kötü geçti. Sektörde hizmet veren bütün paydaşlar bu süreçte ciddi sıkıntılar yaşadılar. 

Umudumuz aşının bulunması ve hayatın normalleşmesi yönünde. İnsanlarda bir seyahat isteği var. Çünkü hem salgın sürecinden yoruldular hem de bunun olumsuz psikolojik etkilerini üzerlerinden atmak istiyorlar. Aşı bulunduktan sonra insanlar daha rahat seyahat edecektir. 

Kış dönemi turizminin de durağan geçeceğini düşünüyorum. Vakalar artış gösteriyor, ikinci dalga korkusu var. Bunun yanında grip de koronavirüsü tetikleyen unsurlardan birisi. 

Bu süreçte devletimizin sunduğu Kısa Çalışma Ödeneği hem çalışanlar hem de işverenler açısından kıymetli bir destek oldu. Turizm sektöründe yaşanan durgunluğun daha süreceğini düşünürsek, bu ödeneğin uzatılması faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra vergi muafiyetleri de turizmcilere nefes aldıracaktır. MÜSİAD Genel Merkez ve TÜRSAB turizm sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyor. Umarız ki hükümetimizde turizmcileri koruyacak tedbirlerini artırır. 

Bu vesileyle tüm turizm camiasının Dünya Turizm Günü’nü kutluyorum.

Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi Başkanı Murat TOPRAK

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.

Son Yorumlar